Renginiai
Susisiekite

VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras

"Atrask Raseinius"

 

Vilniaus g. 87 (Raseinių autobusų stoties pastate)


Tel./faks. (8 428) 51 362

Mob. +370 618 34 611
El. p. atraskraseinius@gmail.com

turizmas@raseiniai.lt


Darbo laikas:

I-V 9:00 - 17:30

 

Bendraukime:


facebook

Raseinių miestas

Raseiniai –  miestas, kuris turi savo žavesį.


Už Raseinių, ant Dubysos,
Teka saulė, teka;
Geltonplaukės puikios visos
Šneka ten, oi šneka.
 (Maironis)

 


Dubysos upė

    
Raseiniai – buvusi Žemaitijos sostinė, žavus miestas Vakarų Lietuvoje, įsikūręs ant dviejų Žemaičių aukštumos kalvų, tarp kurių vingiuoja Raseikos upelis.
Raseiniai visada turėjo ir turi savo žavesį. Daugelis čia apsilankiusiųjų teigia, kad mūsų mieste yra tarsi neatskleistų paslapčių, kurios vis traukia sugrįžti, nes norisi daugiau pažinti, sužinoti. Visi – ir čia gyvenantieji, ir atvykstantieji – pastebi neregima jėga alsuojančią Žemaičio skulptūrą, dvasinės atgaivos ir ramybės pasisemia nuolat besikeičiančioje ir vis gražėjančioje Šiluvoje, kur kasmet traukia būriai piligrimų. O sielai ir širdžiai atgaiva – žalieji Dubysos slėniai ir vingiuota Dubysos upė. Čia visi ras akiai gražių vaizdų, ramybę. Raseiniai pirmą kartą paminėti karaliaus Mindaugo 1253 m. liepos mėnesio akte.

 

Vilniaus g. XX a.

 


  Raseiniai XVIII-XX a.

 

Raseinių vietovardžio kilmė


Yra daug padavimų apie Raseinių vietovardžio kilmę. Viename iš jų pasakojama, kad toje vietoje, kur šiandien stovi Raseinių miestas – istorinė Žemaičių sostinė, ant kalvos, po šimtamečiu ąžuolu, rusenusi šventoji ugnis. Todėl ši vieta buvo pavadinta Rusene, vėliau Raseine ir pagaliau Raseiniais.

 

Raseinių herbas

 

XVIII amžiuje karalius Stanislovas Augustas suteikė Raseiniams laisvojo miesto teises ir herbą. Raseinių herbo simbolio – lūšies – kilmė siejama su nuo senovės garsėjusiu šios vietovės miškingumu ir čia vykusiomis medžioklėmis. Karsakiškio herbe pavaizduota auksinė lūšies galva su žvėries „ginklais“ – sidabrinėmis iltimis ir raudonu liežuviu. Netoli šio miestelio esanti Žaliosios girios dalis ir vienas iš upelių yra vadinami Lūšupiu, apylinkėse sutinkami į Lietuvos Raudonąją knygą įrašyti plėšrūnai, jau daugiau nei dešimtmetį įvardijami ypatingai saugoma nykstančia rūšimi.

 

http://www.raseiniaiturizmas.lt/site/images/getthumb/12453/null.lt.html

Raseinių miesto herbas
 

Raseinių miesto simbolis – skulptoriaus V. Grybo sukurtas paminklas „Žemaitis“. 1934 m. atidengto paminklo postamente iškalti žodžiai „Amžiais budėjau ir vėl nepriklausomybę laimėjau“ simbolizuoja žemaičių stiprybę ir atkaklumą kovojant už laisvę.

 

http://www.raseiniaiturizmas.lt/site/images/getthumb/12130/null.lt.html
V.Grybo paminklo „Žemaitis“ atidengimas

 

Bendra informacija apie Raseinių miestą:


•    Raseiniai – miestas Vakarų Lietuvoje, Kauno apskrityje, 78 km į Šiaurės vakarus nuo Kauno; rajono centras.
•    Mieste gyvena 10 890 gyventojų (2014 metų duomenimis).
•    Miesto plotas – 8,5 kv.m. ha (iš jų 193 ha užima želdiniai).
•    Per miestą teka Raseikos ir Vilkupio upeliai, yra 4 tvenkiniai.
•   Mieste yra viena pagrindinė mokykla –  Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla; viena progimnazija – Šaltinio progimnazija; viena gimnazija – Prezidento Jono Žemaičio gimnazija; Raseinių specialioji mokykla.

•    Mieste yra trys lopšeliai – darželiai : „Liepaitė“, „Saulutė“, „Spinduliukas“.

 

Raseinių miesto panorama
Raseinių miesto panorama