Renginiai
Susisiekite
Raseinių krašto istorijos muziejaus
Turizmo informacijos centras


Muziejaus g. 5 LT-60122
Raseiniai

Tel. nr. +370 618 34611
Faks. nr. (8 428) 51 362
El. p. turizmas@raseiniai.lt

Darbo laikas:
Bendraukime:

My status

facebook

Pramogauk Raseiniuose

Žolinės šventė Maironio parke

2015-08-18

Rugpjūčio 15 dieną, per Žolinę, Raseinių miesto Maironio parke įvyko II – asis „Istorinės Raseinių apskrities amatininkų susirinkimas“. Amatininkai, tautodailininkai ir svečiai suvažiavo iš visos Lietuvos, ne tik iš vietų, kurios nuo XVIII a. iki XX a. vidurio nors ir trumpam buvo priskirtos Raseinių apskričiai. Atėję pasižvalgyti į mugę, galėjo ne tik įsigyti patikusį meistro gaminį, bet ir stebėti kaip kepamas šakotis, verdamas muilas, kaip dirba kalvis.  Muziejaus  kūrybinėse dirbtuvėse „Žiedų pasaka“ kiekvienas galėjo susirišti gėlių puokštę, sukurti augalinių dažų paveikslą, kvapniąją pagalvėlę...

2015-ieji Lietuvoje paskelbti Etnografinių regionų metais. Todėl ir kaimo kapelos buvo pakviestos iš visų Lietuvos etnografinių regionų. Koncertą pradėjo 18 – jo Lietuvos ir Latvijos kaimo muzikantų ir kapelijų festivalio „Ant Rubežiaus“ muzikantų muzikantas Dainius Maslauskas iš Raseinių, kartu su dviem muzikantų muzikantais Vladu ir Petru Žalaliais iš Rokiškio.

Liaudiškos muzikos ansamblis iš Alytaus „Smiltelė“ pristatė savo regioną – Dzūkiją. Aukštaitijos regioną nuotaikingai pristatė Kriaunų kaimo kapela iš Rokiškio rajono. Iš Suvalkijos atvyko gražus būrys jaunų, linksmų muzikantų pasivadinusių kapela „Svaja“. Žemaičiams atstovavo garsioji „Eržvilko bandonija“. Mažosios Lietuvos regioną pristatė kapelija „Mingė“. Šios kapelos melodijos jau seniausiai skamba visoje Europoje. Linksmasis vyrų ketvertas liūdėti neleido ir Raseiniuose.

Tradicinis renginys „Istorinės Raseinių apskrities amatininkų susirinkimas“ sukvietė nemažą būrį raseiniškių bei svečių. Šventės organizatoriai tikisi ir kitais metais susitikti Maironio parke per Žolinę!

 

Nuotraukas iš šventės akimirkų rasite mūsų „Facebook“ profilyje: https://www.facebook.com