Renginiai
Susisiekite
Raseinių krašto istorijos muziejaus
Turizmo informacijos centras


Muziejaus g. 5 LT-60122
Raseiniai

Tel. nr. +370 618 34611
Faks. nr. (8 428) 51 362
El. p. turizmas@raseiniai.lt

Darbo laikas:
Bendraukime:

My status

facebook

Pramogauk Raseiniuose

Raseiniuose linksmai startavo „Europrotų“ 2014 m. rudens sezonas

2014-11-06

Vėlyvaisiais Viduramžiais kartu su „raganomis“ buvo žudomos ir jų katės. Kokį didžiulį poveikį tie kačių žudymai turėjo visuomenei? Koks žinomas terminas, tinkamas apibūdinti ir Žemei, kilo iš graikiško žodžio, reiškiančio „klajoklis, klajoklė“? Kuo ypatingas yra „banzai-parašiutizmas“? Pasukti galvas ir atsakyti į šiuos bei kitus protų mūšių turnyro „Europrotai“ klausimus trečiadienio, lapkričio 5-osios vakarą Raseinių krašto istorijos muziejuje susirinko net dešimt komandų.
 „Europrotai“ – tai įdomus ir linksmas būdas praleisti laisvalaikį smalsiems ir naujo sužinoti norintiems žmonėms. Tai komandinis žaidimas, paremtas protų kovų tipo viktorina.

Rudens „Europrotų“ sezone vyksta 4 žaidimo turnyrai, kurie numatyti lapkričio 5, 12, 19 ir 26 dienomis. Turnyre žaidžia komandos, kurias gali sudaryti nuo 4 iki 6 žaidėjų. Vienas žaidimo turnyras sudarytas iš penkių teminių turų po 10 klausimų. Žaidimo metu komandos gali naudotis tik savo narių žiniomis ir išmintimi.

„Europrotų“ dalyvius Raseinių krašto istorijos muziejuje šiltai sutiko RKIM struktūrinio padalinio - Turizmo informacijos centro darbuotojos Ieva bei Jūratė. Žaidimą vedė savanorė Lukrecija Gužauskaitė.
Po įnirtingos ir permainingos kovos paaiškėjo, jog pirmajame turnyre geriausiai pasirodė komanda „Valdžia“, nuo kurios vos puse taško atsiliko vidukliškiai „VSSG.LT“, o trečiąją vietą iškovojo „Geografų+“ komanda. Komanda, laimėjusi turnyre 1 vietą, gauna 10 įskaitinių taškų, 2 vietą – 9 taškus, 3 – 8 taškus ir t.t.
 

Pirmajame turnyre komandų iškovoti taškai:
 

10 taškų „Valdžia“
9 taškai „VSSG.LT“
8 taškai „Geografai+“
7 taškai „Šaltinis“
6 taškai „Euromagdės“
5 taškai „Gruzdiškė“

4 taškai „Žemaičiukai“
3 taškai „Troliai“
2 taškai „Penki vėjai“
1 taškas „Vilties takas“

Antrojo „Europrotų“ turnyro kova komandų laukia kitą trečiadienį, lapkričio 12 d., 17.30 val., Raseinių krašto istorijos muziejuje (Muziejaus g. 3, Raseiniai).
 Žaidimą organizuoja Europe Direct informacijos centrai, Jaunimo Europos komanda, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Žaidimo partneriai Raseiniuose - Raseinių rajono savanorių tarnyba ir Raseinių krašto istorijos muziejaus struktūrinis padalinys - Turizmo informacijos centras.

P. S. Vėlyvaisiais Viduramžiais kartu su „raganomis“ buvo žudomos ir jų katės. Kokį didžiulį poveikį tie kačių žudymai turėjo visuomenei? Blusos, nešiojusios buboninį marą, gyveno ant žiurkių, o žudant kates, žiurkių vis daugėjo.
 

Koks žinomas terminas, tinkamas apibūdinti ir Žemei, kilo iš graikiško žodžio, reiškiančio „klajoklis, klajoklė“? Planeta – senovės graikų kalba „planetes“ yra „klajoklis“.

„Banzai-parašiutizmas“ yra labai ekstremali parašiutizmo atmaina. „Banzai-parašiutizmo“ pasaulio rekordas yra 53 sekundės. Kuo ypatingas yra „banzai-parašiutizmas“? Žmogus iš pradžių meta iš lėktuvo parašiutą ir šoka iš paskos.

 

Renginio foto rasite: https://www.facebook.com/pages/Raseini%C5%B3-turizmo-informacijos-centras/257252837768556?ref=hl