Renginiai
Susisiekite
Raseinių krašto istorijos muziejaus
Turizmo informacijos centras


Muziejaus g. 5 LT-60122
Raseiniai

Tel. nr. +370 618 34611
Faks. nr. (8 428) 51 362
El. p. turizmas@raseiniai.lt

Darbo laikas:
Bendraukime:

My status

facebook

Pramogauk Raseiniuose

Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centras kvietė keliauti po Jurbarko kraštą

2015-05-15

   Drauge su šiltuoju metų laiku prasideda ir kelionių sezonas. Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centras (RKIM TIC) kviečia atostogas leisti iš naujo atrandant Raseinių kraštą bei jo apylinkes. Saulėtą gegužės 9-ąją skelbdamas kelionių sezono atidarymą RKIM Turizmo informacijos centras organizavo išvyką po kaimyninį Jurbarko kraštą.

 

 

   Tikra dovana kelionės dalyviams buvo saulėta ir pavasariškai šilta diena. 10 val. ryto ekskursantai iš Raseinių autobusų stoties iškeliavo Nemuno link. Pirmoji kelionės stotelė – daugiau negu keturis šimtmečius skaičiuojanti Panemunės pilis. Pirmą kartą pilyje besilankančių keliautojų akyse atsispindėjo nuostaba bei susižavėjimas jos didingumu. Ne visi kelionės dalyviai drįso lipti į pilies bokštą. Puikų pavyzdį jaunimui demonstravo vyresnieji, drąsiai siekę bei pasiekę bokšto viršūnę. Iš bokšto aukštumų išvykos dalyviai leidosi į pilies požemius. Nuo 1982 m. Panemunės pilis priklauso Vilniaus dailės akademijai. Pilyje eksponuojami VDA studentų kūriniai, kuriais grožėjosi ir svečiai iš Raseinių.

 

 

   Antroji kelionės stotelė – Raudonės pilis bei parkas. Išklausę glaustos pilies istorijos, kelionės dalyviai turėjo galimybę antrąkart išbandyti savo drąsą, šįkart – lipdami į 33,5 m aukščio didįjį Raudonės pilies bokštą, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužiančio grožio Nemuno skalaujamų apylinkių kraštovaizdis. Pasivaikščioję po beveik 27 ha ploto pilies parką ir papietavę, kelionės dalyviai patraukė toliau.

 

 

   Ekskursantai aplankė mažą, jaukų, išpuoselėtą Veliuonos miestelį bei piliakalnius. Miestelio aikštėje stovi paminklas Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Vytautui, greta jo – mitologinis akmuo su pėdos įspaudu. Pasakojama, kad statant bažnyčią, velnias pagrobė akmenį, tačiau Mergelė Marija jį iš jo atėmė ir grąžino bažnyčios statybai. Nuo to laiko akmenyje liko įsispaudusi Marijos pėda, kurią prisimatuoti galimybę turėjo ir kelionės dalyviai.

 

 

   Keliaujant toliau aplankytas ir romantizmo, toskaniškųjų vilų stiliaus Belvederio dvaras. Nors šiuo metu dvaras apleistas, dar galima pajausti buvusį dvaro grožį bei didingumą.

 

 

   Prieš keliaujant namo, išvykos dalyvių laukė dar vienas iššūkis – pasiekti Seredžiaus piliakalnio, dar vadinamo „Palemono kalnu“, viršūnę. Piliakalnio aukštumose keliauninkai dalijosi dienos įspūdžiais, rašė, ką norėtų aplankyti ateityje bei linkėjimus RKIM Turizmo informacijos centrui.

RKIM Turizmo informacijos centras dėkoja keliavusiems drauge, o vasaros keliones planuojantiems linki neskubėti į užsienį, bet geriau pažinti savą kraštą. Tegul Jūsų keliones lydi pažinimo džiaugsmas!

 

 

   Daugiau kelionės nuotraukų RKIM Turizmo informacijos centro „Facebook“ paskyroje