Renginiai
Susisiekite
Raseinių krašto istorijos muziejaus
Turizmo informacijos centras


Muziejaus g. 5 LT-60122
Raseiniai

Tel. nr. +370 618 34611
Faks. nr. (8 428) 51 362
El. p. turizmas@raseiniai.lt

Darbo laikas:
Bendraukime:

My status

facebook

Pramogauk Raseiniuose

Rajoninės rudens šventės metu Raseinių miesto Maironio parke atidengta skulptūrinė kompozicija „Lūšis“

2015-09-19

Įgyvendinant istorinių miesto simbolių gaivinimo ir sklaidos programą iškeltas tikslas - kurti, garsinti ir aktualizuoti krašto istoriją. Raseinių krašto istorijos muziejaus siūlymu startui pasirinktas Raseinių herbo simbolis – Lūšis.

 

Animalistinio žanro, anatomiškai tikslaus pobūdžio, istoriškai pagrįstas ir ilgaamžis miesto simbolis „Lūšis“ turėtų tapti atpažįstamas Raseinių krašto gyventojų ir svečių.

 

Skulptūrinės kompozicijos idėja ,,Lūšis su lūšiuku” gimė 2014 m. - Šeimos metais. Norėjosi, kad skulptūra įprasmintų seno ir jauno gyvenimą drauge, skirtingų kartų bendrystę ir toleranciją.

 

Buvo surasta profesionalios skulptūros meistrų komanda. Patyrę urbanistiniuose projektavimo darbuose, garsūs vietos ir užsienio skulptūrų simpoziumuose, turintys kūrybinę istorinių vietovardžių atgaivinimo koncepciją skulptoriai Svajūnas Jurkus ir Sergejus Plotnikovas pradėjo įgyvendinti šią idėją Raseiniuose.

 

2014 m. muziejininkai pristatė istorinių miesto simbolių gaivinimo idėją Raseinių rajono estetinio-architektūrinio įvaizdžio komisijai ir Raseinių rajono savivaldybės vadovams. Idėjai pritarė visi. Rajono vadovai ir savivaldybės administracijos specialistai suprasdami, kad didžiausia vertybė – žmogus, skatina kurti ir turtinti savo aplinką miesto simboliais ir spalvomis, meno kūriniais puošti ir garsinti Raseinius.

 

Harmoningai, smagiai, drąsiai, atvirai, šiltai ir stipriai „gyvenanti“ Lūšis galėtų būti įkvepiantis pavyzdys raseiniškiams.

 

Turėdami tokį istorinį simbolį (nuo 1792 m. skaičiuojame jau 223 metus) turime teisę juo didžiuotis, mylėti ir su juo gyventi.

 

Skulptūrinės kompozicijos autoriai skulptoriai Svajūnas Jurkus ir Sergejus Plotnikovas, idėją įgyvendinti padėjo kalvis-dailininkas Gražvydas Černiauskas.

 

P. S. Galima pamėtėti inrigėlę: patrynus Lūšies leteną išsipildys visi norai ir svajonės.

 

Mažąjį Lūšiuką rekomenduojame mylėti ir glostyti mažiesiems – jie užaugs stiprūs ir drąsūs.

 

 

Birutė Kulpinskaitė
Raseinių krašto istorijos muziejaus direktorė

www.raseiniumuziejus.lt

 

Iškilmių nuotraukų galerija RKIM TIC paskyroje

socialiniame tinkle „Facebook“