Renginiai
Susisiekite
Raseinių krašto istorijos muziejaus
Turizmo informacijos centras


Muziejaus g. 5 LT-60122
Raseiniai

Tel. nr. +370 618 34611
Faks. nr. (8 428) 51 362
El. p. turizmas@raseiniai.lt

Darbo laikas:
Bendraukime:

My status

facebook

Pramogauk Raseiniuose

Pasaulinė turizmo diena 2015 Raseiniuose. Kelionė dideliems

2015-09-26

Rugsėjo 27-ąją minimos Pasaulinės turizmo dienos proga organizavome renginius „Kelionės visiems – dideliems ir mažiems“.

 

Rugsėjo 26-ąją, šeštadienį kvietėme kartu keliauti iš vienos Žemaitijos sostinės – Raseinių – į kitą – Telšius ir nuotaikingai pavadinome kelionę „Diplomatiniu vizitu“.

 

Gausią „diplomatų delegaciją“ iš Raseinių išlydėjo visą dieną skaisčiai švietusi saulė. Biržuvėnų dvare raseiniškiai sutikti su trenksmu – auksinius lenciūgėlius ir kitas svečių brangenybes suskaityti prisistatė vietiniai razbainykai (plėšikai). Vis dėlto dvišalės derybos nusisekė – ir raseiniškiai dvare priimti, ir plėšikai patenkinti. Po nuotykių Biržuvėnuose patraukta tose pačiose Luokės seniūnijos apylinkėse stūksančio Šatrijos piliakalnio link, o ten – vėl išbandymai.

 

Bekopiant į Šatriją sutiktos raganaitės prisakė prisiekti, jog kopiama dorais tikslais ir nė vabalėlis, nė augalėlis skriaudžiamas nebus. Keliauninkams iš Raseinių teko ragauti raganų duonos bei ašarų, klausyti dainų ir drauge dainuoti, atlikti blogio sudeginimo burtą Šatrijos piliakalnio viršukalnėje, nuo kurios veriasi nuostabi Žemaitijos panorama.

 

„Diplomatinio vizito“ darbotvarkė netikėtai papildyta - spėta aplankyti ir pasigrožėti Luokės Visų Šventųjų bažnyčia.

 

Pasiekus Telšius, aplankytas Žemaičių muziejus „Alka“, o prieš kelionę namų pusėn Raseinių „diplomatai“ turėjo laiko pasivaikščioti po saulėtą, rudenėjantį miestą.

 

Grįžtant namo autobuse nutarta, jog aktyviai pailsėti pavyko puikiai, o Žemaitija – ypatingai svetinga.

 

Iki kitų susitikimų, kurie gerai baigiasi!

 

 

Jūratė Minelgaitė
RKIM TIC kultūrinės veiklos vadybininkė

 

Kelionės nuotraukų galerija RKIM TIC paskyroje

socialiniame tinkle „Facebook“