Renginiai
Susisiekite
Raseinių krašto istorijos muziejaus
Turizmo informacijos centras


Muziejaus g. 5 LT-60122
Raseiniai

Tel. nr. +370 618 34611
Faks. nr. (8 428) 51 362
El. p. turizmas@raseiniai.lt

Darbo laikas:
Bendraukime:

My status

facebook

Pramogauk Raseiniuose

Nemažas būrys entuziastų susirinko į dviračių žygį „Minam į gamtą“

2015-06-02

Gegužės 30 dienos ryte 30 linksmai nusiteikusių dviratininkų, tiek raseiniškių, tiek kauniečių, kurių buvo 10, susirinko Žemaičio aikštėje. Čia prasidėjo dviračių žygis „Minam į gamtą“. Renginio organizatorius, Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centro specialistė (RKIM TIC), trumpai papasakojo apie žygio maršrutą, priminė saugaus eismo taisykles. Lydimi policijos pareigūnų, dviratininkai pajudėjo Maironio gatve, paskui Dubysos link. Organizatoriai dėkoja policijos pareigūnams, kurie žygeivius palydėjo iki Gruzdiškės kaimo ir palinkėjo būti atsargiems kelyje.

Padubysio stovyklavietėje dviratininkų būrio laukė Dubysos regioninio parko direkcijos darbuotojai Vygantas Kilčauskas ir Laimutė Pečkaitienė, kuri vedė žygeivius įdomiu Padubysio gamtiniu pažintiniu taku, supažindino su medžių, augalų rūšimis. Užkopę ant gražiojo Padubysio piliakalnio, paklausę trumpo pasakojimo apie unikalius gamtos paminklus, keliautojai, atsakę į gudrius klausimus, buvo apdovanoti suvenyrais su Raseinių krašto simbolika. Dubysos regioninio parko kolektyvas dviratininkus vaišino žolelių arbata, išvirta ant laužo. Organizatoriai  dėkoja Dubysos regioninio parko kolektyvui už svetingą sutikimą ir įdomią ekskursiją pažintiniu taku.

Pasivaikščioję gražiais Padubysio takais, žygeiviai sėdo ant dviračių ir toliau pajudėjo Šiluvos link, kur pakeliui sustojo prie nedidelio Šiaulelių piliakalnio. Trumpai atsikvėpę, pasukome į Šiluvą. Ten dviratininkų laukė skanūs pietūs, po kurių, atgavę jėgas, lankėmės Šiluvos  muziejuje. Muziejininkė sesuo Birutė dviratininkams papasakojo, kuo garsi Šiluva, apie bažnyčią ir koplyčią, piligrimines keliones. Vėliau norintieji apžiūrėjo Šiluvos koplyčią bei baziliką. Apsilankę Šiluvoje, ypatingoje Lietuvos vietovėje, dviratininkai pajudėjo Lyduvėnų link. Pakeliui sustojome prie Žalpių, kitaip dar vadinamo akmens su Velnio ir Dievo pėdomis, kur žygeiviai, užsilipę ant akmens, surengė mažą fotosesiją. Aplankę išskirtinį akmenį Raseinių rajone, patraukėme į Lyduvėnus. Gražiame Lyduvėnų miestelyje įdomią tilto istoriją papasakojo Gedas Kauneckas, kuriam norime padėkoti už dviratininkams skirtą laiką. Miestelyje trumpam stabtelėjome prie Danutės piliakalnio, tačiau tik vienas žygio dalyvis ryžosi kopti į gana aukštą piliakalnį.

 Iš Lyduvėnų patraukėme kaimo turizmo sodybos „Pakalnė“ link. Sodybos šeimininkai  dviratininkams paruošė karštos arbatos, skanių bandelių. Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja šeimininkams už vaišes bei svetingą priėmimą gražioje sodyboje prie Dubysos.

Kiek pasisvečiavę ir atsipūtę sodyboje „Pakalnė“, pajudėjome galutinio tikslo link – atgal į Raseinius. Įveikę apie 65 km, visi sveiki gyvi grįžome į namus. Laimei, žygyje neįvyko nelaimingų atsitikimų, dviračiai stipriai negedo, o dviratininkai, tikimės, nors ir šiek tiek pavargę, tačiau buvo patenkinti.

Turizmo informacijos centras nori padėkoti visiems dalyviams, kurie ryžosi išbandyti savo jėgas ir įveikti ne tokį lengvą kelią. Tikimės sulaukti dar daugiau dalyvių kitais metais.

Iki kitų susitikimų!

Nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje: www.facebook.com/pages/Raseini%C5%B3-turizmo-informacijos-centras/257252837768556