Renginiai
Susisiekite
Raseinių krašto istorijos muziejaus
Turizmo informacijos centras


Muziejaus g. 5 LT-60122
Raseiniai

Tel. nr. +370 618 34611
Faks. nr. (8 428) 51 362
El. p. turizmas@raseiniai.lt

Darbo laikas:
Bendraukime:

My status

facebook

Pramogauk Raseiniuose

Europos paveldo dienos 2015 Raseiniuose: pirmoji kelionė žymių visuomenės, kultūros ir valstybės veikėjų takais

2015-09-17

Trečiąjį rudens savaitgalį, š. m. rugsėjo 18-20 dienomis Lietuvoje vyko Europos paveldo dienos. Šia iniciatyva, atsižvelgiant į kiekvienais metais pasirenkamą temą, norima atkreipti visuomenės dėmesį į šalia mūsų esantį kultūros paveldą, atskleidžiant jo vertes ir išsaugojimo svarbą.

 

2015-ųjų metų Europos paveldo dienų tema - „Paveldėkime savo ateitį“.

 

"Paveldas reikalauja iš mūsų tapti tikrais piliečiais. Piliečiai yra žmonės, kurie mato save pačius kaip valstybės dalį ir visa, kas yra valstybėje, jos teritorijoje – tiek dvasinėje, tiek fizinėje – priima kaip savasties elementą. Todėl, jei tau nepriklauso Trakų ar Gedimino pilis ar koks kitas kultūros paveldo objektas, jei nesi jo savininkas tiesiogine prasme, nereiškia, kad nesi moraline prasme investavęs į šį kultūros objektą. Jei esi tikras pilietis, turi jaustis šeimininku. Ir tada savo žvilgsniu gali apžvelgti visą Lietuvą: ir Dubingius, ir Trakus, ir Vilnių, ir Kernavę, juos matyti kaip savo dvasinę teritoriją. Tuomet suformuojamas visiškai kitoks santykis su savo valstybe, todėl svarbu, kad mes suvoktume save kaip šeimininkus, kaip paveldėtojus. Manymas, kad paveldas neatsiperka ir tik eikvoja investicijas, yra paremtas ydinga prielaida, jog paveldas yra užkrauta prievolė, o ne mūsų visų dvasinis turtas. Tokią klaidingą nuostatą įmanoma pakeisti tik paveldą pradėjus sieti ne tik su praeitimi, bet ir su ateitimi.“

 

Ištrauka iš doc. dr. Naglio Kardelio straipsnio,
skirto 2015 m. Europos paveldo dienoms

 

Raseinių rajono savivaldybės administracija Europos paveldo dienų proga kvietė keliauti žymių visuomenės, kultūros ir valstybės veikėjų takais Raseinių krašte.

 

Vasariškai šiltą ir saulėtą rugsėjo 17-osios rytą aplankytas Pasandravio istorinis draustinis - Lietuvos dainiaus Maironio gimtinė bei tėviškė. Svečius šiltai sutiko ir įdomybėmis apie Joną Mačiulį-Maironį dalindamasi stebino Raseinių krašto istorijos muziejaus darbuotoja Rita Paškauskienė.

 

Betygalos muziejuje svečius sutiko baltų apdaru pasidabinusi muziejininkė Marijona Birutė Navakauskienė. Ypatingai svetingai Europos paveldo dienų kelionės dalyviai sutikti Betygalos bendruomenės namuose - buvusiame Betygalos valsčiaus valdybos pastate.

 

Ariogaloje aplankyta archeologo, dailininko, visuomenininko Tado Daugirdo šeimos koplyčia.

 

Raseinių krašto istorijos muziejaus muziejininkė Loreta Kordušienė supažindino su Daugėliškių miške rekonstruotos Lietuvos partizanų vadavietės-bunkerio bei jame gyvenusių kovotojų istorija.

 

Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centro (RKIM TIC) kolektyvas dėkoja vienai pagrindinių kelionės organizatorių - Vaidai Lastakauskaitei, Raseinių rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir ūkio departamento Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus Vyriausiajai specialistei paveldosaugai, bei šauniems bendrakeleiviams!

 

Iki kitų saulėtų susitikimų!

 

 

Jūratė Minelgaitė

RKIM TIC kultūrinės veiklos vadybininkė

 

 Kelionės nuotraukų galerija RKIM TIC paskyroje

socialiniame tinkle „Facebook“