Renginiai
Susisiekite
Raseinių krašto istorijos muziejaus
Turizmo informacijos centras


Muziejaus g. 5 LT-60122
Raseiniai

Tel. nr. +370 618 34611
Faks. nr. (8 428) 51 362
El. p. turizmas@raseiniai.lt

Darbo laikas:
Bendraukime:

My status

facebook

Pramogauk Raseiniuose

Ekologinės iniciatyvos konkursas „Eko?! Logiška! 2016“: „…kiekvienas geras darbas yra didelis!“

2016-04-05

Datos ir skaičiai


1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena, 1992 m. tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje, o nuo 2014-ųjų Raseinių rajone šia proga organizuojamas ekologinės iniciatyvos konkursas „Eko?! Logiška!“.

 

Konkurso tikslas – raginti Raseinių rajono ugdymo įstaigų bendruomenes ne vien teoriškai domėtis gamta, aplinkosauga, ekologija, bet ir skatinti:
1) konkrečiais veiksmais prisidėti prie ekologinės pusiausvyros palaikymo bei išsaugojimo,
2) lavinti tam reikalingus įgūdžius,
3) dalintis veiksmingais pavyzdžiais.

 

Per pustrečio šimto dalyvių subūrusį konkursą „Eko?! Logiška! 2016“ organizavo Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centras (RKIM TIC), Raseinių rajono savanorių tarnyba (RRST) bei Raseinių rajono švietimo centras. Balandžio 5-ąją Raseinių krašto istorijos muziejuje vyko ekologinės iniciatyvos konkurso „Eko?! Logiška! 2016“ dalyvių apdovanojimo šventė.

 

Darbeliai ir darbai


Šių metų konkurso šūkis – „Ne kiekvienas didelis darbas yra geras, bet kiekvienas geras darbas yra didelis!“


Konkurso „Eko?! Logiška! 2016“ komanda įsitikinusi – kiekvienas jo dalyvis, sąmoningai besirūpinantis aplinka, jau yra laimėtojas. Vis dėlto šių metų ekologinės iniciatyvos konkurso „Eko?! Logiška!“ nugalėtoja pripažinta Raseinių r. Šiluvos gimnazijos 8-os klasės mokinė Austėja Mažeikaitė, parengusi ir įgyvendinusi ekologinį projektą „Mylėkime ir saugokime Žemę, EKOlogiškai švarindami savo namus!“.

 

Gimnazistė aiškinosi, kaip buitinės chemijos priemones pakeisti aplinkai draugiškomis medžiagomis, pvz., soda. Savo darbe Austėja rašo: „Ekologiška gyvensena tampa vis svarbesnė. Deja, vis dar labiausiai užteršta aplinka, kurioje mes praleidžiame didžiausią dalį dienos, yra mūsų namai. Šiuolaikinė buitinė chemija kenksminga ne tik aplinkai (užteršia orą, nuotekų vandenis, drabužius ir kitus paviršius), ji dar labai kenkia ir žmogaus bei naminių gyvūnų sveikatai. Atrodytų, neįmanoma viso to pakeisti, kai spintelė po kriaukle prikimšta spalvotų buteliukų su etiketėmis, pranašaujančiomis švarių ir blizgių namų stebuklą. Tačiau yra gera žinia: „ekologinis namų perversmas“ nereikalauja didelių išlaidų, nebūtina pirkti brangių valiklių. Visos priemonės jau yra mūsų namuose, tik kitoje spintelėje. Be to, tas „ekologinis perversmas“ padės tuojau pat pajusti geresnę savijautą. Nereikės šaltą speiguotą ar karščiausią vasaros dieną po valymo vėdinti patalpų, o išskalbus rūbus skalbimo milteliais, prikimštais paviršiaus aktyviomis medžiagomis, nebereikės kvėpuoti nematomomis skalbimo miltelių mikro dulkėmis, kurios nukeliauja į mūsų plaučius. Atėjo laikas keistis. Paraginkime ir pamokykime vieni kitus gyventi taip, kad nekenktumėme nei sau, nei mus supančiai Gamtai.“ Rengiant darbą Austėją konsultavo Raseinių r. Šiluvos gimnazijos chemijos vyr. mokytoja Žaneta Kalėjutė.


Mažieji Raseinių r. Nemakščių darželio auklėtiniai į šventę atvyko lydimi ne tik auklėtojų, bet ir būrelio tėvelių, padėjusių nuotaikingai pristatyti įgyvendinto projekto „Mes – Žemės vaikai“ veiklas. Ypatingo dėmesio sulaukė ir su svečiais iš Nemakščių atkeliavusi iš antrinių žaliavų sumeistrauta karvutė.


Vykdomų aplinkosauginių veiklų įvairove ir gausa stebino Raseinių specialiosios mokyklos ekologinio ugdymo klubo „Giliukai“ auklėtiniai bei klubo vadovė, auklėtoja Rima Kazlauskaitė.


Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos auklėtiniai dalinosi ekologinio projekto „Eko kelias“ įgyvendinimo patirtimi. Projektu gimnazistai siekia skatinti gimnazijos bendruomenę prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo bei padėti gimnazijos ir miesto bendruomenei suvokti atliekų rūšiavimo svarbą.


Eiliuotu pasirodymu šventę puošė Raseinių r. lopšelio-darželio „Spinduliukas“ auklėtiniai, pristatę savo projektą „Aš ir gamta“.


Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos auklėtiniai į ekologinės iniciatyvos konkurso „Eko?! Logiška!“ dalyvių apdovanojimo šventę atvyko nešini iš antrinių žaliavų kurtais darbeliais, pristatė įgyvendintą projektą „Žemę puoškime darbais“ bei kvietė linksmam žaidimui ratelyje.


Margas būrys įvairiais vabalėliais ir gyvūnėliais persirengusių Raseinių lopšelio-darželio „Liepaitė“ mažutėlių vaidinimu pasakojo, jog „Žemė – upės, medžio, paukščio – ir mano namai“.


Raseinių r. Girkalnio darželio auklėtiniai mokė, kaip iš panaudotos skardinės pasigaminti žaisliuką, ir linkėjo: „Žeme, būk švari!“


Jaunieji Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos ornitologai pristatė projektą „Paukščiai Raseinių krašto žmonių gyvenime“ ir išjudino šventės dalyvius nuotaikingu pingvinų šokiu-makšta.


Plojimais linkėjimai pasiųsti Ilgižių mokyklos-daugiafunkcinio centro komandai, įgyvendinusiai projektą „Laiškas paukšteliui“, bet negalėjusiai atvykti pasidžiaugti į ekologinės iniciatyvos konkurso „Eko?! Logiška!“ dalyvių apdovanojimo šventę.


Džiaugsmingą popietę vainikavo Betygalos Maironio gimnazijos gimnazistų muzikinis pasirodymas-šokis. Baltų apdarais pasipuošęs jaunimas kvietė: „Gyvenkime ekologiškai“.


Šventės metu nebuvo parodyta nė viena skaidrė – vietoj šiandien taip dažno žiūrėjimo į įvairiausius ekranus ekologinės iniciatyvos konkurso „Eko?! Logiška! 2016“ dalyviai aplinkosaugos žiniomis dalinosi žiūrėdami vieni kitiems į akis. Buvo ypatingai gera, jauku, linksma.


Ypatinga padėka


Ekologinės iniciatyvos konkurso „Eko?! Logiška! 2016“ komanda nuoširdžiai dėkoja leidyklai „Alma littera“, pusšimčiu vaikų ir jaunimo literatūros leidinių papildžiusiai konkurso dalyvių knygų lentynas.

 

P. S.


Jei kelyje sutiksite kreidelėmis pieštą „graffiti“ užrašą „Ne kiekvienas didelis darbas yra geras, bet kiekvienas geras darbas yra didelis“, gali būti, jog keliaujate ekologinės iniciatyvos konkurso „Eko?! Logiška! 2016“ dalyvių pėdomis… Na ir puiku.

 

Sėkmės, laimingai, iki kitų džiaugsmingų susitikimų!

 


Jūratė Minelgaitė
RRST savanorė
RKIM TIC kultūrinės veiklos vadybininkė

 

 

Renginio nuotraukų galerija RKIM TIC paskyroje
socialiniame tinkle „Facebook“