Renginiai
Susisiekite

VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras

"Atrask Raseinius"

 

Vilniaus g. 87 (Raseinių autobusų stoties pastate)


Tel./faks. (8 428) 51 362

Mob. +370 618 34 611
El. p. atraskraseinius@gmail.com

turizmas@raseiniai.lt


Darbo laikas:

I-V 9:00 - 17:30

 

Bendraukime:


facebook

Skulptūros ir paminklai

Nepriklausomybės paminklas „Žemaitis”  

 
Raseinių miesto simbolis – Nepriklausomybės paminklas (aut. V. Grybas) – garsina miestą nuo 1934 m., kai  buvo atidengtas rinkos aikštėje. Paminklo postamente iškalti žodžiai „Amžiais budėjau ir vėl nepriklausomybę laimėjau“, bareljefų scenos simbolizuoja žemaičių stiprybę ir atkaklumą kovojant už laisvę. Prie „Žemaičio“ vyksta svarbiausios miesto iškilmės.

 

Nepriklausomybės paminklas ,,Žemaitis"

 

Bareljefai ant paminklo ,,Žemaitis"

 

 

 

 

 

Vytauto Didžiojo paminklas


1930 m. Betygalos kelių sankryžoje atidengtas skulptoriaus P. Aleksandravičiaus paminklas „Vytautas Didysis“, kuris iki šiol puošia miestelio centrą.

 

Vytauto Didžiojo paminklas

 

Gediminaičių stulpai


3 km už Ariogalos, kairėje plento pusėje, už tilto, kairiame Dubysos šlaite, netoli Šaltinėlio, krante, išbetonuoti Gedimino stulpai su užrašu ''1937''. Paminklo pamatai apie 70 cm įleisti į žemę, todėl jo okupacijos metais komunistai neįveikė sunaikinti, teko užpilti žemėm, užvelėnuoti. Nuo 1989 šie stulpai vėl puošia Ariogalos - Raseinių plentą.

 


Gediminaičių stulpai

Paminklas Laisvės kovų dalyviams


2006 metais, minint Pilietinio pasipriešinimo dieną, Ateities gatvėje atidengtas paminklas Laisvės kovų dalyviams su keturiais bareljefais – Rūpintojėlio, Šv. Antano su kūdikėliu, Šv. Jurgio ir Sopulingosios Motinos. Paminklo autorius – architektas Algirdas Daunora, bareljefus sukūrė Zenonas Liekis.

 

Paminklas Laisvės kovų dalyviams
 

Rožinio slėpinių kryžiaus kelias


Kelyje Raseiniai – Šiluva įrengtos 20 Rožinio slėpinių stotelės. Jose pastatyti 42 kryžiai ir koplytstulpiai. V. Dubikalčio kryžiai išsiskiria savo didingumu, masyvumu ir unikalumu. M. Būgos trys koplytstulpiai – Šv. Veronika, Šv. Kazimieras ir Šv. Agota – apima vieno rožinio slėpinio intenciją. Kryžių triadą sukūrė V. Šeškevičius ir V. Dubikaltis . R. Ramanausko kryžius išsiskiria puošyba. Kryžmos erdvę užima augaliniai ornamentai, suformuojantys „saulės ratą“.