Renginiai
Susisiekite

VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras

"Atrask Raseinius"

 

Vilniaus g. 87 (Raseinių autobusų stoties pastate)


Tel./faks. (8 428) 51 362

Mob. +370 618 34 611
El. p. atraskraseinius@gmail.com

turizmas@raseiniai.lt


Darbo laikas:

I-V 9:00 - 17:30

 

Bendraukime:


facebook

Medžioklė

Medžioklė Raseinių rajone

 

Profesionalios medžioklės plotų paskirtis – medžiojamųjų gyvūnų gausinimas, gyvenamosios aplinkos sąlygų gerinimas ir apsauga, medžioklės tradicijų puoselėjimas bei medžioklės turizmo plėtojimas.
 VĮ Raseinių miškų urėdijos profesionalios medžioklės plotai 5160 ha (iš jų 1554 ha miškai) išsidėstę Viduklės, Vadžgirio ir Padubysio girininkijose. Medžiojamųjų gyvūnų apskaitos duomenimis profesionalios medžioklės plotuose gyvena: 7 briedžiai, virš 30 tauriųjų elnių, 160 stirnų, 120 šernų. Iš smulkiosios medžiojamosios faunos gausu mangutų, lapių, kiaunių ir bebrų. Dar vis sutinkama pilkųjų kiškių ir kurapkų. Medžioklių sezono metu sumedžiojama: 2-3 taurieji elniai, 20-30 stirnų, 30-40 šernų. Medžiojami trofėjinę brandą pasiekę patinai ir atrankiniai žvėrys.
      Be lietuvių medžiotojų medžioklėse dalyvauja medžiotojai iš užsienio šalių (už mokestį): Vokietijos, Švedijos, Italijos, Portugalijos ir kt. Juos aptarnauja patyrę jėgeriai, kurie įrengia ir suremontuoja bokštelius, prakerta ir atnaujina spindžius fiksuojančius leistino šūvio kryptį, rūpinasi žvėrių apsauga ir papildomu šėrimu, atlieka kitus parengiamuosius darbus.

Apie medžioklės įkainius daugiau informacijos rasite: www.rasuredija.lt/

 


Šernas – populiariausias medžioklės objektas

 

Kaimo turizmo sodyba ,,Rokynė" organizuoja medžioklę, bet pramoginę, be kraujo. Čia galima pasiruošti, pasitreniruoti prieš išsiruošiant į realią medžioklę.
Šaudymas vyksta 14 taikinių įrengtoje miško trasoje. Prieš išeinant į miško trasą instruktoriai Jus apmokys kaip reikia naudotis inventoriumi, ir taip pat padės šaudymo metu. Miško trasoje šaudoma grupėmis nuo 4 iki 10 žmonių (gali būti 14 grupių), iš skirtingų atstumų įvairiame miško reljefe, einant nuo vieno taikinio prie kito. Šaudoma laikantis IFAA (Tarptautinės landšaftinio šaudymo iš lanko asociacija) taisyklių. Šaudoma rungtis ,,Animal raund" (žvėrių rungtis) – 14 skirtingų popierinių taikinių su žvėrių atvaizdais. Šaudymo trukmė nuo 1,5 iki 4 val.

 


Medžioklė be kraujo kaimo turizmo sodyboje ,,Rokynė"