Renginiai
Susisiekite

VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras

"Atrask Raseinius"

 

Vilniaus g. 87 (Raseinių autobusų stoties pastate)


Tel./faks. (8 428) 51 362

Mob. +370 618 34 611
El. p. atraskraseinius@gmail.com

turizmas@raseiniai.lt


Darbo laikas:

I-V 9:00 - 17:30

 

Bendraukime:


facebook

Ekskursijos

Ekskursija savarankiškai keliaujantiems „Raseiniai Tour“

 

Norintys geriau pažinti Raseinių miestą gali tai padaryti mobilios programėlės „Raseiniai Tour“ pagalba. Tai bendras Raseinių krašto istorijos muziejaus, jo struktūrinio padalinio Turizmo informacijos centro ir mobilusgidas.lt (UAB DAGLUS) komandos kūrinys. Programėlės padedami raseiniškiai ir miesto svečiai savarankiškai gali aplankyti 12 įdomiausių objektų mieste ir sužinoti jų istoriją lietuvių-anglų-rusų kalbomis. Programėlė veikia mobiliuose įrenginiuose, turinčiuose „Android“ operacinę sistemą. Iš „Google Play“ parduotuvės reikia parsisiųsti nemokamą programėlę „Raseiniai Tour“ (tuo metu reikalingas bevielis interneto ryšys „Wi-Fi“ arba kita interneto prieiga, vėliau programėlė su objektais siejasi „Bluetooth“ ryšio pagalba).

Įjungus programėlę prašoma pasirinkti kalbą – lietuvių, rusų ar anglų. Pasirinkus kalbą, atsidaro siūlomų objektų meniu. Pirmoje vietoje bus objektas, prie kurio esate. Palietus pasirinkto objekto ikonėlę atsidaro langas, kurio apačioje pateikti 4 valdymo mygtukai – garso įjungimas, vaizdų ir tekstinės informacijos, žemėlapio ir vietos lokalizacijos, grįžimo į ankstesnį meniu langą. Klausant įrašo apie lankomą objektą, paspaudus „i“ mygtuką, galima peržiūrėti vaizdus, susietus su tuo objektu. Brūkštelėjus per ekraną iš kairės į dešinę galima iškviesti papildomą langą, kuriame siūloma pasirikti papildomą informaciją: „Žemėlapis“ – nurodyta objekto vieta; „Nuorodos“ – nurodoma Jūsų buvimo vieta ir maršrutas iki artimiausio objekto; „Kalbos pakeitimas“ – galimybė keisti kalbą; „Turai“ – siūlomas optimaliausias maršrutas; „Turas po Raseinius“ – pateikiama naudojimosi programėle instrukcija; „Tekstai“ – informacija apie tekstų autorius, vertėjus, įgarsintojus – tai Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos mokiniai ir mokytojai; „Fotografijos“ – fotografijų autoriai; „Piešiniai“ – lūšiukus piešusių Raseinių meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių pavardės.

Turizmo informacijos stende Žemaičio aikštėje ir prie Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centro yra NFC ir QR kodų nuorodos, kurias nuskaičius mobiliaisiais įrenginiais, programa nukreipia reikiamu adresu parsisiųsti mobilią aplikaciją.

 

Programėlės „Raseiniai Tour“ naudojimas vartotojams yra nemokamas. Kviečiame aktyviai naudotis.

 

Ekskursijos su gidais

 

Lina Kantautienė

Gidė, muziejininkė

Tel. (8 428) 51 191

Mob. +370 663 51 100

El. p. raseiniumuz@gmail.com

 

Ekskursijos Raseinių krašte:

 

Raseinių miesto istorija: 1-2 val. ekskursija po Raseinių miestą pėsčiomis.

 

Piliakalniai ir baltų šventvietės: Molavėnų piliakalnių kompleksas, Padubysio piliakalniai.

 

Sakralinės ir memorialinės vietos: Raseinių, Šiluvos ir Tytuvėnų barokinės bažnyčios, Simono Stanevičiaus gimtoji sodyba Kanopėnuose, Poeto Maironio tėviškė-Pasandravio istorinis draustinis.

 

Lietuvos partizanų takais: Daugėliškių pažintinis takas, Ariogalos civilinės kapinės.

 

Galimi maršrutai po rajoną:

 

Raseiniai–Lyduvėnai–Šiluva–Pasandravys–Betygala–Ariogala–Raseiniai.

Raseiniai–Pasandravys–Betygala–Raseiniai.

Raseiniai–Viduklė–Kanopėnai–Nemakščiai–Molavėnai–Jūkainiai–Raseiniai.

 

 

Gražina Pečkaitienė

Gidė

Mob. +370 612 82 393

El. p. peckaitiene@gmail.com

 

Ekskursijos po Raseinių rajoną:

 

Raseiniai–Viduklė–Molovėnai–Nemakščiai

 

Aplankykite senąją Žemaitijos sostinę – Raseinius, kurie minimi dar karaliaus Mindaugo raštuose. Užsuksime į Viduklę, kurią garsina pirmoji Žemaičių krikšto bažnyčia, senoji klebonija ir koldūnai. Lankysimės Simono Stanevičiaus etnografinėje sodyboje-muziejuje. Pravažiavę svarbų istorine prasme  geležinkelį, pasuksime į Molavėnų archeologinį kompleksą, garsiuosius  Pilėnus-pasivaikščiosime nuostabioje gamtoje, patirsime  neišdildomų įspūdžių.  Kelionės pabaigoje lankysimės Nemakščiuose (Lurdas, Pšemislo Neveravičiaus aštuonratės važiuoklės privatus muziejus). Pabaigai - edukacinė programa „Žemaičių krašto kulinarija, amatai, tradicijos“.

 

Raseiniai–Maironio Tėviškė ir GimtinėŒ–Šiluva–Lyduvėnai–Raseiniai

 

Susitikę prie V. Grybo paminklo „Žemaitis“ ir susipažinę su Raseinių miesto lankomiausiais  objektais, keliausime pro nuostabią, Maironio apdainuotą, Dubysą keliausime  ir gimtąsias Maironio vietas: Bernotus ir Pasandravį. Pakeliausime poeto vaikščiotais takais. Pro Žaiginio dvarą suksime link Šiluvos. Šiluva – seniausia Europoje Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo vietą. Lankysimės Bazilikoje, Kolpyčioje, muziejuje ir kt. Keliausime kol iš tolo atsivers Lyduvėnų tilto panorama.

 

Raseiniai–Maironio Tėviškė ir Gimtinė–Maslauskiškiai–Betygala

 

Raseinių miestas ir vardo kilmė apipinti pasakojimais ir legendomis. Tai senoji Žemaitijos sostinė,  minima net karaliaus Mindaugo raštuose. Turistus vilioja V. Grybo „Žemaitis“, Senasis paštas, Švč. M. Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčia ir dominikonų vienuolynas. Raseinių krašto istorijos muziejus turtingas eksponatais ir savo istorija. Visus žavi Maironio apdainuota Dubysa, Bernotų ir Pasandravio kaimai menantys garsųjį dainių: etnografinė sodyba-muziejus, Maironio ąžuolų takas, nuostabūs Lietuvos tautodailininkų dovanoti meno kūriniai.

Vienintelis rajone išsaugotas istorijos-technikos paminklas-Maslauskiškių vandens malūnas su įranga.

Betygala–P. Aleksandravičiaus paminklas „Vytautas Didysis“, Šv. Mikalojaus bažnyčia, Daukšos ąžuolas, o kur dar piliakalniai, koplyčios, šaltiniai.... Svetinga ir puiki kaimų bendruomenė „Betygala“ su edukacine programa „Arbatos kelias“....plius „uoga“....

 

Raseiniai–Kejėnų archeologinis kompleksas–Palukščio dvaras–Ariogala

 

Raseinių miesto istorija, saugomos kultūros vertybės, žmonės. Ekskursija po miestą pėsčiomis.

Kejėnų archeologinis kompleksas (XI–XIII a.): piliakalnis, kapinynas, pilkapiai. Nuostabios Palukščio ir Milašaičių kaimų bendruomenių tradicijos, renginiai: Žemės dienos minėjimas, Pavasario ir Rudens lygiadieniai, Baltų diena pritraukia ne tik Raseinių krašto žmones.

Palukščio dvaras – XIX a. mediniai statiniai, nuostabi gamta, ąžuolynas, senosios liepos, upelis Lukštynė. Edukacinė programa: „Duonos kelias“ ir ekskursija su atrakcijomis (kol kepa duonelė).

 

Jono Pauliaus II piligrimų kelias

 

Ekskursija parengta įamžinti Popiežiaus apsilankymą Lietuvoje 1993 m. rugsėjo 4–8 d. Visuose siūlomuose apsilankyti objektuose meldėsi ir Popiežius Jonas Paulius II.

Susitikime prie V. Grybo skulptūros „Žemaitis” – aukščiausio to meto Nepriklausomybės paminklo Lietuvoje.

1. Šiluvos šventovė. Šiluva – Dievo Motinos apsireiškimo vieta, Šv. Marijos paveikslu ir Šilinių atlaidais.

2. Tytuvėnų bažnyčia ir vienuolynas. Vienas vertingiausių ir didžiausių XVII–XVIII a. Lietuvos sakralinės architektūros ansamblių. Išskiriama vienuolyno Kryžiaus kelio stotys ir Šv. laiptų koplyčia, pastatyta pagal Romos Laterano rūmų koplyčios pavyzdį.

3. Kryžių kalnas – vieta kur jau pusantro šimto metų statomi kryžiai, liudijantys tikėjimą Kristaus galia. Tai nepakartojamas pasipriešinimo tikėjimo persekiojimams simbolis.

4. Šiaulių katedra – ryškiausias renesansinio manierizmo architektūros kūrinys Lietuvoje. Iš Katedros pradedamos piligrimų kelionės į Kryžių kalną.

 

Norintiems pažinti Lietuvą, siūlomos kelionės:

 

Raseiniai–Jurbarkas–Šakiai–Vilkaviškis (yra edukacinės programos);

Raseiniai–Marijampolė (yra edukacinės programos);

Raseiniai–Anykščiai (edukacinė vyno kelio programa);

Raseiniai–Jurbarkas–Šakiai–Gelgaudiškio dvaras (yra edukacinės programos);

Raseiniai–Merkinė–Druskininkai–Liškiava–Grūto parkas.

 

 

Arnas Zmitra

Gidas, kultūros istorikas

Mob. +370 602 14 274

El. p. arnaszmitra@gmail.com

 

Pažintinės ekskursijos po Raseinių rajoną ir miestą:

 

1.      „Raseinių krašto perlai“. Ariogala–Ugionys–Betygala–Maslauskiškių malūnas–Maironio tėviškė ir gimtinė–Šiluva–Lyduvėnai–Raseiniai–Kalnujai–Viduklė–Molavėnai–Nemakščiai.

 

Ekskursijos metu aplankomi bene žymiausi ir įdomiausi Raseinių rajono istoriniai, sakraliniai, architektūriniai, archeologiniai, gamtiniai-geografiniai ir net kulinarinio paveldo objektai.

 

Pastabos: Maršrute yra mokamų objektų. Maršrutas gali būti koreguojamas pagal poreikius. Yra numatytas laikas pietums ir kelioms pertraukoms gamtoje. Rekomenduojama ekskursijai skirti visą dieną. 

 

Kaina: 40 €

 

2.      „Raseiniai: ankščiau ir dabar“. Apžvalginė ekskursija po Raseinių miestą. Trukmė iki 2 val.

 

Ekskursijos metu aptariama trumpa Raseinių miesto istorija, susipažįstama su miesto urbanistine raida. Raseinių kino teatrai, masonų ložė „Palemonas“, socrealizmo pėdsakai, „Žemaičio“ paminklas, žydų kultūra, konfesijų įvairovė, Magdės legenda... Tai tik dalis objektų ir istorijų.

 

Kaina: 15 €

 

Teminės ekskursijos:

 

 „Raseiniai–Žemaitijos Jeruzalė“

 

Ekskursija skirta atskleisti žydiškojo Raseinių miesto pusę. Nuo istorijos iki žydų kultūros likučių mieste.

 

Kaina: 20 €

 

SVARBU: susitarus su gidu vedamos naktinės ekskursijos; pėsčiųjų žygiai geografijos ir istorijos pažinimo tikslais; ekskursijos po kapines, žudynių vietas.