Renginiai
Susisiekite

VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras

"Atrask Raseinius"

 

Vilniaus g. 87 (Raseinių autobusų stoties pastate)


Tel./faks. (8 428) 51 362

Mob. +370 618 34 611
El. p. atraskraseinius@gmail.com

turizmas@raseiniai.lt


Darbo laikas:

I-V 9:00 - 17:30

 

Bendraukime:


facebook

Poilsiavietės

Poilsiavietės


Padubysio pažintinis takas ir poilsiavietė ,,Gražusis ąžuolas“
 

Padubysio pažintinis takas ir poilsiavietė „Gražusis ąžuolas” įrengti Padubysio girininkijoje, Bedančių miške. Tako ilgis apie 400 metrų. Padubysio girininkijos pažintinis takas – tai lentelėmis grįstas apie 400 metrų ilgio vingiuotas takas, vedantis pro šiam miškui būdingas drėgnas augimvietes bei skirtingų medžių grupes. Prie tako pastatyti meniški informaciniai stulpai, apibūdinantys vietas. Tako pabaigoje išvystame išskirtinio grožio bei matmenų gamtos paminklą – Gražųjį ąžuolą. Po juo stovi įspūdingų matmenų gilė su išdrožinėta informacija apie šį gamtos paminklą. Prie tako įrengta atokvėpio vieta, poilsiavietė ,,Gražusis ąžuolas“. Poilsiavietėje rasite suolelių, stalų, laužavietę. Pažintinis takas neįgaliesiems nepritaikytas.
Kaip nuvykti: važiuokite keliu Raseiniai-Šiluva, ties Bedančių kaimu pamatysite rodyklę ,,Plauginių botanikos draustinis“, tuomet važiuokite miško keliuku apie 4 km ir rasite taką bei poilsiavietę. Telefonas pasiteirauti apie objektą 8-614 56180.

 


Padubysio pažintinis takas ir poilsiavietė ,,Gražusis ąžuolas“
 
Poilsiavietė „Žaliu taku“


Monumentas partizanų kariams – poilsiavietė „Žaliu taku”. Ši vieta svarbi istorine prasme, nes manoma, kad per partizanines pokario kovas už demokratinės ir laisvos Lietuvos atkūrimą su sovietiniais okupantais šiame miškelyje žuvo ir buvo užkasta apie 70 žmonių. Todėl šio miškelio kampe 1990 m. buvo pastatytas paminklas žuvusiems už Lietuvos laisvę. Jame įrašyti 21 žuvusiojo vardai, kuriuos artimieji ir pažįstami patvirtino. Visi jie priklausė Kęstučio apygardos partizanų būriams, kurių vyriausiasis vadas buvo generolas Jonas Žemaitis. Kasmet čia vyksta minėjimai, suvažiuoja žuvusiųjų artimieji. Todėl prie kelio, tame pačiame miškelyje, yra įkurta poilsiavietė „Žaliu taku”, pastatyta varpo formos pavėsinė, įrengtas tualetas. Nuo poilsiavietės yra nužymėtas miško takelis  minėto partizanų paminklo link. Čia gali papietauti bei pailsėti atvykę žmonės, besidomintys krašto istorija.
Kaip nuvykti: važiuokite keliu Raseiniai – Šimkaičiai – Jurbarkas, ties Šimkaičių kaimu (iki kaimo likus 0,5 km) pasuksite iš pagrindinio kelio ir už 30 m pamatysite poilsiavietę. Nuo Raseinių apie 24 km. Telefonas pasiteirauti apie objektą 8-686 04103
 

Poilsiavietė ,,Laužavietė“


Tai viena seniausiai žinomų poilsiaviečių urėdijoje. Joje pastatyta gan didelė pavėsinė, kurios stulpus puošia drožiniai medžioklės tema. Yra įrengta vaikų žaidimo aikštelė, didelė laužavietė. Prie poilsiavietės pastatytas informacinis stendas su miško schema. Ši poilsiavietė dažnai lankoma vaikų ekskursijų, sustoja pailsėti grybautojai, uogautojai ar poilsio miške ieškantys žmonės. Eidami mediniu takeliu, sekite nuorodas ir išvysite didelius skruzdėlynus.

Kaip nuvykti: nuo automagistralės Kaunas-Klaipėda, pamatę ženklą ,,Sujainiai 1 km“ apsisukite ir važiuokite Sujainių link. Nuo kelio pamatysite ženklą, kuris jus nuves iki poilsiavietės.
Poilsiavietė įrengta prie pagrindinio kelio, einančio per didžiausią Viduklės girininkijos mišką. Telefonas pasiteirauti apie objektą 8-698 03263.

Poilsiavietė „Prie grybo"


Ši poilsiavietė įrengta miško kampe prie kelio Raseiniai – Eržvilkas – Vadžgirys kryžkelės. Kaip atokvėpio vieta egzistavo jau seniai, bet 2006 m. buvo atnaujinta ir išplėsta iki poilsiavietės. Prie poilsiavietės yra pastatytas paminklas Kęstučio apygardos partizanų būrio vyriausiojo vado Jono Žemaičio atminimui. Poilsiavietėje pastatyta pavėsinė, šiukšliadėžė, įrengtas tualetas, laužavietė. Čia dažniausiai sustoja pailsėti uogautojai ir grybautojai.
Kaip nuvykti: važiuokite keliu Raseiniai – Eržvilkas – Vadžgirys. Ir šią poilsiavietę pastebėsite prie kelio Raseiniai – Eržvilkas – Vadžgirys kryžkelės. Paminklas, skirtas Jono Žemaičio atminimui, pastatytas šalia kelio, tad pamatysite iš tolo. Nuo Raseinių apie 15 km.
Telefonas pasiteiravimui apie objektą 8-687 76599.

Poilsiavietė ,,Prie senkelio"
 

Poilsiavietė įsikūrusi spygliuočių medyne prie seniau buvusio kelio į Grinkiškį, todėl ir pavadinta “Prie senkelio”. Pastatyta pavėsinė su stalu ir suolais (pritaikyta apie 10-15 žmonių), lauko tualetas, laužavietė. Prie poilsiavietės stovi informacinis stendas. Nuo kelio poilsiavietė atitverta tvorelėmis. Prie pagrindinio kelio pastatytos meniškos rodyklės žyminčios kryptį link poilsiavietės.
Kaip nuvykti: važiuokite link Pikčiūnų ir pasukite link Grinkiškio, poilsiavietė yra netoli kelio. Telefonas pasiteiravimui apie objektą 8-687-72004.
 

Poilsiavietė ,,Giliukas"

 

Generolo Jono Žemaičio vadavietė – bunkeris. Ši vieta svarbi istorine prasme, nes iš šios vietos vyko vadovavimas pasipriešinimui sovietiniai okupacijai 1951-1953 metais. 1953m.
gegužės 30d. čekistų karinės operacijos  metu generolas J. Žemaitis buvo apsvaigintas dujomis ir suimtas. Poilsiavietė įrengta tame pačiame miške už 350 metrų nuo minėto “bunkerio”. Čia gali papietauti bei pailsėti atvykę žmonės besidomintys krašto istorija, grybautojai ar norintys nuo kasdieninių rūpesčių atitrūkti ir pabūti gamtos prieglobstyje.
Kaip nuvykti: važiuokite keliu “Raseiniai – Šimkaičiai – Jurbarkas”, už Šimkaičių pavažiuosite apie 6 km ir rasite rodyklę link stovyklavietės ir J. Žemaičio bunkerio.
Telefonas pasiteirauti apie objektą 8-686-04103.

Stovyklavietė „ Po beržais“


Stovyklavietėje ,,Po beržais“ rasite pavėsines su lauko baldais, lauko tualetą, automobilių stovėjimo aikštelę, persirengimo kabiną, laužavietes, šiukšliadėžes, informacinį stendą.
Kaip nuvykti: Stovyklavietė yra Dubysos dešiniajame krante. Maironiuose vykstant Tytuvėnų gatve (Tytuvėnų kryptimi) apie 200 m prieš tiltą sukti pietų kryptimi. Nuvažiavus apie 1,4 km pasukus lauko keliuku į kairę pasieksite stovyklavietę.

 


Stovyklavietė „Po beržais“

 

Stovyklavietė netoli Bulavėnų k.
 

Stovyklavietėje yra pavėsinės, laužavietė, tualetas, šiukšliadėžės.
Stovyklauti galima ir prieš stovyklavietę Dubysos dešiniajame krante esančioje motociklų trasos teritorijoje, tačiau čia nėra įrengtos infrastruktūros.
Kaip nuvykti: stovyklavietė yra Dubysos kairiajame krante nuo tilto nuplaukus apie 5 km (pastebėsite pavėsines).

Stovyklavietė Lyduvėnų miestelyje


Lyduvėnų stovyklavietėje rasite lauko baldų, įrengtą laužavietę, šiukšliadėžę.
Kaip nuvykti: Stovyklavietė yra Dubysos dešiniajame krante už kelio Lyduvėnai - Raseiniai tilto.

Stovyklavietė Kalniškių k.
 

Stovyklavietėje yra įrengta lauko baldų, laužaviečių, yra šiukšliadėžės.
Kaip nuvykti: Stovyklavietė yra Dubysos kairiajame krante prieš kelio Raseiniai - Šiluva tiltą.

Stovyklavietė Bralinskių k.


Stovyklavietėje yra įrengti lauko baldai, tualetas, laužavietės, persirengimo kabina, šiukšliadėžės, automobilių stovėjimo aikštelė.
Kaip nuvykti: stovyklavietė yra Dubysos dešiniajame krante už buvusio Bralinskių malūno užtvankos.

Stovyklavietė Daugodų ,,Lakštingala“


Stovyklavietėje pastatyti lauko baldai, tualetas, šiukšliadėžės, persirengimo kabina, sūpynės, informacinis stendas, įrengtos laužavietės, krepšinio ir tinklinio aikštelės.
Kaip nuvykti: stovyklavietė yra Dubysos dešiniajame krante. Važiuokite keliu Raseiniai-Baisiogala, pamatę tiltą per Dubysą, pasukite į dešinę (prieš tiltą) ir važiuokite apie 2 km iki stovyklavietės ,,Lakštingala“. Nuo Raseinių apie 10 km.

 


Stovyklavietė Daugodų ,,Lakštingala“

 

Padubysio poilsiavietė (prie Padubysio piliakalnio)


Padubysio poilsiavietėje pastatytos persirengimo kabinos, pavėsinės su lauko baldais, tualetai su praustuvėmis ir dušu, įrengtos laužavietės, vaikų žaidimo aikštelė, šiukšlių konteineriai, automobilių stovėjimo aikštelė, informacinis stendas.
Kaip nuvykti: Poilsiavietė yra Dubysos dešiniajame krante, nuo tilto per Dubysą (kelyje Raseiniai – Baisogala). Pasukus į dešinę prieš Dubysos tiltą, važiuokite keliu apie 3 km. Nuo Raseinių apie 12 km.Padubysio poilsiavietė

 

Poilsiavietė prie Luknės tvenkinio


Poilsiavietė yra labai vaizdingoje vietoje. Joje yra įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, lauko tualetas, pavėsinės su lauko baldais, laužavietės, medinis takas su atitvaru, lieptas ant polių, informacinis stendas, šiukšlių konteineris.
Kaip nuvykti: poilsiavietė yra netoli kelio Kaulakiai – Berteškiai. Važiuojant neasfaltuotu keliu Kaulakiai – Berteškiai, pamatysite Luknės tvenkinį ir ten rasite poilsiavietę.

 


Poilsiavietė prie Luknės tvenkinio