Renginiai
Susisiekite

VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras

"Atrask Raseinius"

 

Vilniaus g. 87 (Raseinių autobusų stoties pastate)


Tel./faks. (8 428) 51 362

Mob. +370 618 34 611
El. p. atraskraseinius@gmail.com

turizmas@raseiniai.lt


Darbo laikas:

I-V 9:00 - 17:30

 facebook

Pramogauk Raseiniuose!RP 25 logo_R. Mikitiejeva.jpg
Lietuvos regioniniams parkasms - 25!
 

Nuoširdžiai kviečiame į renginį „Lietuvos regioniniams parkams – 25“, kuris vyks š. m. gegužės 26 d. (penktadienį) Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Pradžia 11.30 val. etnografinio miestelio aikštėje. Regioninių parkų direkcijos šurmuliuos Aukštaitijos, Dzūkijos, Mažosios Lietuvos, Suvalkijos ir Žemaitijos etnografinių regionų kiemeliuose. 30 regioninių parkų pristatys išskirtinę vertę bei gamtos, kultūros ir kulinarinį paveldą. Minint Lietuvos regioninių parkų 25-metį, džiugu prisiminti direkcijų ir kitų institucijų pasiektus rezultatus, regioniniuose parkuose dirbusių ir dirbančių žmonių nuoširdų darbą.

Plačiau
muziejų kelias 2017 Maironiui.jpg
2017 m. Lietuvos muziejų kelias „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“
 

2017 m. Lietuvos muziejų kelias „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“ sujungs visoje Lietuvoje veikiančius memorialinius muziejus, vietoves, kitus atminties ženklus, bendruomenes buriančius renginius, aktualiai įprasminančius Vasario 16-osios kūrėjų ir puoselėtojų asmenybes ir darbus.

Plačiau
Kvietimas Camera Vitae su fonu.jpg
CAMERA VITAE
 

Camera Vitae (gyvenimo, gyvybės kambarys) – kamerinių teatrų ir kitų scenos, vizualiųjų menų festivalis, vyksiantis š.m. rugpjūčio 22 -31 dienomis įvairiose Raseinių miesto erdvėse. Tai atviras, šiuolaikinės formos renginys, kuriame be svečių – mėgėjų teatrų iš įvairių Lietuvos miestų, kviečiame dalyvauti atskirus atlikėjus ar neformalias grupes, norinčias pristatyti savo kūrybą. Pasirodymo žanrai gali būti patys įvairiausi – muzika, poezija, šokis, vaizdo menas ir kiti.

Plačiau
plakatas(1).JPG
„Šiaurės Lietuvos asmenybės“
 

Lietuvos mokslininkų sąjungos Šiaulių skyriaus „Salduvė“ pirmininko profesoriaus Vaclovo Tričio iniciatyva surinkta portretų paroda „Šiaurės Lietuvos asmenybės“ Raseinių krašto istorijos muziejuje. Parodos pristatymas vyks 2017 m. gegužės 5 d. 17 val. Parodą aplankyti galite iki birželio 5 d.

Plačiau
plakatas_paveiksliukas.jpg
Kelionių akcija - Magiškasis Kauno regiono septynetas!Kelionių akcija - Magiškasis Kauno regiono septynetas!
 

Esate prisiekę Kauno regiono mylėtojai? Dievinate naujoves, kultūrą, istoriją, tradicijas ir paveldą? Tuomet Kauno regiono plėtros agentūros drauge su Kauno regiono turizmo ir verslo informaciniais centrais organizuojama akcija “Magiškasis Kauno regiono septynetas” – kaip tik jums!

Plačiau
Paroda igno raseiniai.jpg
Vytauto Igno „Saulės ir Mėnuliai“
 

Įprasta kūrinių statistika nėra tiksli – viską draskė ir mėtė kaip skiedreles karas, metai bėgo ir šiapus ir anapus vandenyno. Kas gi dabar suskaičiuos tuos išskridusius angelus, tyliai rymančius rūpintojėlius, kas prisimins visas moteris su gitaromis, nusileidžiančias saules ir kylančius mėnulius?

Plačiau
DSC07378.JPG
Kiek daug mums pasakoja miesto kapinės
 

Sakoma, jei nori pažinti miestą ar kaimą pirmiausia nueik į jo kapines. Antkapiai atskleis istorijas apie žmones, istorinius įvykius; skaičių kombinacijos nukels tave į masę istorijos įvykių; kai kurie paminklai atskleis įdomius faktus. Kovo 16 d, minint knygnešių dieną, grupelė smalsuolių susirinko prie Raseinių miesto civilinių kapinių vartų ir leidosi į naktinį pasivaikščiojimą, nukeliantį į XIX a. pab. – XX a.

Plačiau
Plakatas int..jpg
Neįprasta Kovo 11- osios šventė Betygaloje
 

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Raseinių rajono kultūros centras istoriniame Betygalos miestelyje įgyvendins šiai šventei skirtą tarpdisciplininį projektą „Lietuvos valstybės metraštis. Kovo 11oji“ (projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba). Tai šiuolaikinio meno performansas, kuriame į darnią visumą jungsis įvairūs žanrai – muzika, teatras, vaizdo menas.

Plačiau
prie Molavenu piliakalnio.jpg
Dubysos regioninio parko direkcija kviečia į žygį Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti
 

Tai puiki galimybė apsilankyti Vosbučių botaniniame-zoologiniame ir Pajieslio geomorfologiniame draustiniuose, išvysti akiai malonius Šušvės, Pečiupės, Šakės, Jieslos, Pilsupio upių, upelių slėnius bei šlaitus, nuostabią erdvių ir reljefo harmoniją.

Plačiau
IMG_2863.JPG
Protmūšis darniojo turizmo metams paminėti
 

Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centras prisidėdamas prie darniojo turizmo metų vasario 15 d. organizavo šventinį protmūšį. Keturiuose turuose buvo klausiama ne tik apie lankomas vietas Raseinių r., bet ir Lietuvoje. Nepamiršta ir Valstybės atkūrimo diena – pusė protmūšio klausimų skirta tarpukario Lietuvos istorijai ir muzikai.

Plačiau
Raseinių miesto valdyba ir vaistine  1928-m. vasario 16 d..jpg
Raseinių krašto istorijos muziejus kviečia į akciją „LAISVĖS SPALVOS“
 

Pasitikime valstybines šventes papuošę viešąsias ir namų erdves tautiniais akcentais.

Plačiau
Turizmas_atviruciu_rinkinys2-01 (2).jpg
Pasaulio turizmo organizacija sveikina Lietuvą su nauju turizmo prekės ženklu
 

 „Pristatydama naują turizmo prekės ženklą Lietuva pademonstravo turizmo srities svarbą ir jos darnumo aspektą. Prekės ženklo koncepcija „Real is Beautiful“

Plačiau
Paroda „SAVIrefleksijos“.jpg
Paroda „(SAVI)REFLEKSIJOS“ Raseinių krašto istorijos muziejuje
 

Savirefleksiją, kaip savęs pažinimo principą ar savianalizę nagrinėja dvi šios parodos autorės. Atrodo, Simona Lukoševičiūtė ir Kristina Jatautaitė renkasi kardinaliai skirtingus priėjimo būdus: jaunosios tapytojos vaizduoja skirtingus motyvus bei plėtoja skirtingas temas kūryboje, tačiau autorės nesąmoningai siekia to paties: per tapybą grįžti į save. Jų darbuose skleidžiasi turinys, kuris pasakoja apie jautrų tapytojo vidinį išgyvenimą kontaktuojant su drobe - introspekciją.

Plačiau
Dėlionė „Už Raseinių ant Dubysos“ ADVENTURe 2017.jpg
Už Raseinių ant Dubysos... jubiliejinėje turizmo parodoje „Adventur“ 2017
 

Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centras (RKIM TIC) trečią kartą atstovavo Raseinių kraštą tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“, 2017 m. sausio 20-22 dienomis vykusioje parodų ir kongresų rūmuose „Litexpo“, Vilniuje.

Plačiau
Kelionei į Islandiją.JPG
5 dienos Islandijoje su JS-Kría Travel ir Benediktu Siliūnu
 

Mūsų tikslas – pažinti dar nematytą Islandijos gamtą, todėl muziejų bus tikrai mažai.

Plačiau
Kryžius.jpg
Multimedijos paroda ,,Raseinių krašto metaliniai kryžiai, saulutės“
 

Raseinių krašto istorijos muziejuje pristatyta paroda „Sakrali Žemaitija ir Sakralumas tautodailėje“, skirta Žemaitijos krikšto 600 metų jubiliejui.

Plačiau
Susikaupimo vakaro 2016 FB viršelis.jpg
Antrasis Susikaupimo vakaras Raseinių krašto istorijos muziejuje: Prisikelk!
 

„O prisikelk, tauta, išeik į viešumą,/ Sulauk naujų laikų, šviesių dienų,/ Atgimk ir sustiprėk, nors skausmo plėšoma/ Prie mylimų sūnų kapų.“ Steponas Bartkus, „Prisikelk“

Plačiau
parkas 1.jpg
„Mobili kelionė po Raseinius – su lūšimi“
 

Raseinių krašto istorijos muziejus ir padalinys Raseinių turizmo informacijos centras miesto gyventojams ir svečiams pristatė inovatyvų, Lietuvos kultūros tarybos paremtą projektą „Mobili kelionė po Raseinius – su lūšimi“.

Plačiau
2016 09 17 Rudens bendrystės sodas RKIM TIC fotoateljė.JPG
RKIM TIC'o fotoateljė „Rudens bendrystės sode“
 

Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centras (RKIM TIC) tradiciškai dalyvavo Rajoninėje rudens šventėje.

Plačiau
Raseinių banko eskizas.png
Vietoj Raseinių senamiesčio: Lietuvos banko Raseinių skyriaus rūmai
 

1933 m. gegužės 8 d. VRM Statybos inspekcija patvirtino architekto Mykolo Songailos projektą, pagal kurį pradėta Lietuvos banko Raseinių skyriaus rūmų statyba.

Plačiau
2016-08-06 Su Lietuva Širdy.jpg
SU LIETUVA ŠIRDY 2016
 

2016 m. rugpjūčio 6 d., šeštadienį Ariogalos Dainų slėnyje prie Dubysos vyko 26-asis Lietuvos politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva Širdy“.

Plačiau
2016+07+28 We Are Europe.JPG
Ar girdite mus? #WeAreEurope
 

Joensū, įsikūręs atokiame Europos kampe, t. y. Suomijoje, 2016 m. liepos 28 d. (ketvirtadienį) kviečia visus Europos miestus, miestelius ir savivaldybes susivienyti. Iškelkite Europos vėliavą savo savivaldybėje arba sugalvokite kitą būdą vėliavai parodyti, o tada pasidalinkite nuotrauka savo miesto žiniatinklyje ir socialiniuose tinkluose.

Plačiau
AVI_logotipas.png
Raseiniuose kultūros įstaigų darbuotojai mokėsi mąstyti kūrybiškai
 

Atsižvelgdamas į inovacijų būtinybę šalies kultūros įstaigose, Ateities visuomenės institutas, kartu su VšĮ Lietuvos inovacijų centru, integruodami partnerių norvegų rekomenduotą ir Norvegijoje gana populiarų kūrybinio mąstymo metodą (angl. „design thinking method“), sukūrė naują mokymų programą Lietuvos kultūros įstaigoms.

Plačiau
2016-05-26 Vasaros sutiktuvės.JPG
Orientacinis žaidimas „Vasaros sutiktuvės“ Raseinių miesto Maironio parke
 

Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centras (RKIM TIC) šiltojo meto kelionių sezoną kvietė pradėti orientaciniu žaidimu „Vasaros sutiktuvės“. Gegužės 26-osios vakarą Raseinių miesto Maironio parke galėjote pasitikrinti, ar jau pabudote po žiemos miego, bei prasimankštinti atliekant ir žinių, ir jėgų reikalaujančias užduotis.

Plačiau
2016-05-15 Kaštonų žydėjimo šventė.JPG
Šeštoji Kaštonų žydėjimo šventė Biliūnų kaimo bendruomenės „Kaštonų respublikoje“
 

Tradiciškai šventės svečius sutiko dvariškiais persirengę Biliūnų kaimo bendruomenės nariai. Prie jų prisijungė ir Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centro (RKIM TIC) kolektyvas: šventės svečiai galėjo nemokamai gauti Raseinių bei kaimyninių kraštų turistinių žemėlapių, lankstinukų prasidedančiam kelionių sezonui planuoti.

Plačiau
LIMIS_portalo_titul_puslapio_fragmentas.jpg
Kur ieškoti informacijos apie muziejuose saugomus kultūros paveldo objektus?
 

Kodėl verta susidomėti šia informacija? Pirmiausia, be abejo, dėl to, kad šiandien tiek Lietuvoje, tiek ir užsienio šalyse nėra galimybės muziejų ekspozicinėse salėse pamatyti visų lobių, kuriuos yra sukaupę ir saugo muziejai.

Plačiau
Eko Logiška 2016 dalyviai.JPG
Ekologinės iniciatyvos konkursas „Eko?! Logiška! 2016“: „…kiekvienas geras darbas yra didelis!“
 

1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena, 1992 m. tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje, o nuo 2014-ųjų Raseinių rajone šia proga organizuojamas ekologinės iniciatyvos konkursas „Eko?! Logiška!“.

Plačiau
Jankevičiai iš Poškaičių dv., Česlovas, Stanislovas, Leonas ir Steponas.jpg
Ruoškimės Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui!
 

Pasitinkant 2018 m., Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį, Raseinių krašto istorijos muziejus kreipiasi į rajono gyventojus, institucijas ir organizacijas: prašom atverti savo archyvus su dokumentiniu paveldu, liudijančiu Lietuvos valstybės kūrimą ir stiprinimą nuo XIX a. pab. iki 2000 metų.

Plačiau
Turizmo diena Šiauliuose 2016-03-12.jpg
Pirmoji Turizmo diena Šiauliuose
 

Kovo 10-12 dienomis Šiauliuose, šventės „MARGUOK! SU LIETUVA!“ metu, šurmuliavo pirmoji Turizmo diena, kurioje Raseinių krašto turizmo galimybes pristatė Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centras.

Plačiau
RKIM TIC „Pavasario įdomybių“ dalyviai 2016-03-05 Fotografavo Birutė Kulpinskaitė.JPG
RKIM TIC’o „Pavasario įdomybės“ arba kas tas Klausigaila iš Raseinių?
 

2014-ųjų vasarį duris atvėręs Raseinių krašto istorijos muziejaus struktūrinis padalinys Turizmo informacijos centras (RKIM TIC) šeštadienį, kovo 5 d., minėjo dviejų metų veiklos sukaktį – šventiniame protmūšyje „Pavasario įdomybės“ žinias tikrino bei gilino šešetas komandų.

Plačiau
Eko Logiška 2016.jpg
Trečiakart drauge minėti Žemės dieną kviečia ekologinės iniciatyvos konkursas „Eko?! Logiška!“
 

2016 m. konkursą organizuoja Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centras, Raseinių rajono savanorių tarnyba bei Raseinių rajono švietimo centras.

Plačiau
Gyvasis paveikslas. Dešinėje Rimgaudas Vaitkus, Radviliskis 1938 vasario 16.jpg
Lietuvos nepriklausomybės kelias. Renkame, skaitmeniname, viešiname dokumentinį paveldą, liudijantį mūsų valstybės istoriją (XIX a. pab. – 2016 m.)
 

Lietuvos muziejai kviečia šalies gyventojus, kolekcininkus, institucijas ir organizacijas atverti savo archyvus su dokumentiniu paveldu, liudijančiu Lietuvos valstybės kūrimą ir stiprinimą nuo XIX a. pab. iki 2016 metų, sudaryti galimybę muziejams jį suskaitmeninti (nufotografuoti, nuskenuoti, aprašyti, įtraukti į duomenų bazes) ir paviešinti.

Plačiau
DSC04854.JPG
Raseinių karšto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centras atstovavo kraštą tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2016“
 

Š. m. sausio 22-24 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko ketvirtoji tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2016“, sulaukusi rekordinio dalyvių ir lankytojų skaičiaus. „Litexpo“ duomenimis, parodą aplankė 24 tūkstančiai 787 lankytojai.

Plačiau
Kryžius prie Ariogalos piliakalnio, Ariogalos valsč.  Kauno apskritis 1924 m.jpg
„Mažoji medinė architektūra – išsaugota praeitis“
 

Žemaičių žemė gali didžiuotis išskirtiniais mažosios medinės architektūros statiniais – kryžiais ir koplytėlėmis.

Plačiau
Konferencija „Idėjos verslo plėtrai“.JPG
Raseinių rajono švietimo centras kvietė į konferenciją „Idėjos verslo plėtrai“
 

Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centro komanda su atminimo dovanėlėmis pasitiko konferencijos svečius.

Plačiau
Susikaupimo vakaras 2015-10-31.JPG
Susikaupimo vakaras Raseinių krašto istorijos muziejuje: Šviesai atsidavę tampame Savimi
 

Raseinių krašto istorijos muziejus įkurtas 1930 m. statytuose Arešto namuose. Vieta, kur kančioje lūžo žmonių gyvenimai, šiandien – Raseinių krašto kultūros židinys.

Plačiau
Daugėliškių miško pažintinis takas.JPG
Daugėliškių miške atidarytas Pažintinis takas, skirtas partizaninio karo istorijai
 

2015 m. spalio 16 d., penktadienį, Raseinių rajono Ariogalos gimnazija drauge su Lietuvos šaulių sąjunga kvietė į Pažintinio tako Daugėliškių miške, skirto partizaninio karo istorijai, atidarymo iškilmes.

Plačiau
Raseinių krašto žemėlapiai 2014.JPG
Interviu savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ apie RKIM Turizmo informacijos centro aktualijas
 

Į Albino Stakausko klausimus atsako RKIM TIC kultūrinės veiklos vadybininkė Jūratė Minelgaitė.

Plačiau
Leslie Graham.JPG
Raseinių krašte viešėjo Airijos žurnalistas Leslie Graham
 

Pažinti Raseinių kraštą svečiui padėjo Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centro komanda.

Plačiau
PTD 2015 RKIM.JPG
Pasaulinė turizmo diena 2015 Raseiniuose. Kelionė mažiems
 

Mažuosius raseiniečius ir jų tėvelius į Raseinių krašto istorijos muziejų improvizuotai kelionei-spektakliui „Aplink pasaulį“ kvietė „LABAITEATRAS“ iš Vilniaus

Plačiau
PTD 2015 Viešnagė Biržuvėnų dvare.JPG
Pasaulinė turizmo diena 2015 Raseiniuose. Kelionė dideliems
 

Ekskursija „Diplomatinis vizitas: Iš vienos Žemaitijos sostinės – į kitą. Raseiniai-Telšiai-Raseiniai“

Plačiau
„Lūšis“.JPG
Rajoninės rudens šventės metu Raseinių miesto Maironio parke atidengta skulptūrinė kompozicija „Lūšis“
 

Skulptūrinės kompozicijos autoriai skulptoriai Svajūnas Jurkus ir Sergejus Plotnikovas, idėją įgyvendinti padėjo kalvis-dailininkas Gražvydas Černiauskas.

Plačiau
Europos paveldo dienos 2015 antra kelionė.JPG
Europos paveldo dienos 2015 Raseiniuose: antroji kelionė žymių visuomenės, kultūros ir valstybės veikėjų takais
 

2015-ųjų metų Europos paveldo dienų tema - „Paveldėkime savo ateitį“.

Plačiau
Europos paveldo dienos 2015 pirma kelionė.JPG
Europos paveldo dienos 2015 Raseiniuose: pirmoji kelionė žymių visuomenės, kultūros ir valstybės veikėjų takais
 

2015-ųjų metų Europos paveldo dienų tema - „Paveldėkime savo ateitį“.

Plačiau
kalvis.jpg
Žolinės šventė Maironio parke
 

Rugpjūčio 15 dieną, per Žolinę, Raseinių miesto Maironio parke įvyko II – asis „Istorinės Raseinių apskrities amatininkų susirinkimas“. Atėję pasižvalgyti į mugę, galėjo ne tik įsigyti patikusį meistro gaminį, bet ir stebėti kaip kepamas šakotis, verdamas muilas, kaip dirba kalvis.

Plačiau
DSC_0091.JPG
Žygis baidarėmis „Pirmyn upe“
 

Saulėtą liepos 25-osios šeštadienio rytą į žygį baidarėmis „Pirmyn upe“ kvietė Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centras (RKIM TIC).

Plačiau
30 dviratininkų entuziastų dalyvavo dviračių žygyje „Minam į gamtą“.jpg
Nemažas būrys entuziastų susirinko į dviračių žygį „Minam į gamtą“
 

Gegužės 30 dienos ryte 30 linksmai nusiteikusių dviratininkų, tiek raseiniškių, tiek kauniečių, kurių buvo 10, susirinko Žemaičio aikštėje. Čia prasidėjo dviračių žygis „Minam į gamtą“. Renginio organizatorius, Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centro specialistė (RKIM TIC), trumpai papasakojo apie žygio maršrutą, priminė saugaus eismo taisykles.

Plačiau
piliak.jpg
Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centras kvietė keliauti po Jurbarko kraštą
 

Drauge su šiltuoju metų laiku prasideda ir kelionių sezonas. Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centras (RKIM TIC) kviečia atostogas leisti iš naujo atrandant Raseinių kraštą bei jo apylinkes. Saulėtą gegužės 9-ąją skelbdamas kelionių sezono atidarymą RKIM Turizmo informacijos centras organizavo išvyką po kaimyninį Jurbarko kraštą.

Plačiau
eko1.jpg
Ekologinės iniciatyvos konkursas „Eko?! Logiška! 2015“
 

Antrus metus vykstančiu konkursu „Eko?! Logiška!“, skiriamu Pasaulinei Žemės dienai, siekiama raginti Raseinių rajono ugdymo įstaigų bendruomenes ne tik teoriškai domėtis gamta, aplinkosauga, ekologija, bet ir skatinti konkrečiais veiksmais prisidėti prie ekologinės pusiausvyros palaikymo bei išsaugojimo, lavinti tam reikalingus įgūdžius, dalintis geraisiais pavyzdžiais.

Plačiau
ŽALIASIS TAŠKAS1.jpg
Žaliasis taškas TIC'e
 

Kovo 20-ąją minima Pasaulinė Žemės diena. Raseinių krašto istorijos muziejaus (RKIM) Turizmo informacijos centras (TIC) kviečia drauge rūpintis aplinkosauga.

Plačiau
EkoLogiskaPieva.jpg
Aplinkosaugos idėjas paversti darbais kviečia ekologinės iniciatyvos konkursas „Eko?! Logiška!“
 

Šiemet konkursą organizuoja Dubysos regioninio parko direkcija, Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centras, Raseinių rajono savanorių tarnyba bei Raseinių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba. Ekologinės iniciatyvos konkursu „Eko?! Logiška!“ siekiama raginti Raseinių rajono ugdymo įstaigų bendruomenes ne vien teoriškai domėtis gamta, aplinkosauga, ekologija, bet ir skatinti konkrečiais veiksmais prisidėti prie ekologinės pusiausvyros palaikymo bei išsaugojimo, lavinti tam reikalingus įgūdžius, dalintis veiksmingais pavyzdžiais.

Plačiau
P2170028.JPG
Orientacinis žaidimas „Žiemos žaidykla“
 

Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centras kvietė linksmai ir judriai atsisveikinti su besibaigiančia žiema. Raseinių miesto Maironio parke vyko orientacinis žaidimas „Žiemos žaidykla“.

Plačiau
Baltic360.jpg
„Baltic 360°“ kviečia į virtualų pasivaikščiojimą po Raseinius ir Šiluvą
 

Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centras ir projektas „Baltic 360°“ kviečia virtualiai pasivaikščioti po miestą bei pamatyti lankytinus objektus.

Plačiau
adventur1.jpg
Raseinių Turizmo informacijos centras atstovavo kraštą tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2015“
 

Š. m. sausio 23-25 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ šurmuliavo tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2015“. Parodoje lankytojų laukė daugiau kaip 200 dalyvių iš 19 pasaulio šalių, tarpe jų – ir Raseinių krašto istorijos muziejaus Turizmo informacijos centro darbuotojos.

Plačiau
protaiii.jpg
Finišavo Europrotų 2014-ųjų rudens sezono turnyras
 

Lapkričio 26-ąją, trečiadienį, finišavo protų kovų „Europrotai“ 2014-ųjų rudens sezono turnyras. Keturis lapkričio trečiadienių vakarus net 10 rajono komandų nuotaikingai leido laiką, tikrindamos turimas žinias „Europrotų“ kovose.

Plačiau
FOT.jpg
Trečiajame Europrotų rudens sezono turnyre stipriausi - geografai
 

Lapkričio 19 d., trečiadienį, Raseinių krašto istorijos muziejuje šurmuliavo į trečiąjį protų kovų turnyro „Europrotai“ 2014-ųjų rudens sezono etapą susirinkę kraštiečiai.

Plačiau
Europrotai 2014 ruduo Lynx Lynx.JPG
Lynx lynx. Kas? 8 iš 10 raseiniškių Europrotų komandų žino
 

Lotyniškai – Lynx lynx, angliškai – Eurasian lynx, vokiškai – Eurasische Luchs. Aštunta pagal stambumą savo šeimoje. Kas?

Plačiau
Europrotai 2014 1-as turas.JPG
Raseiniuose linksmai startavo „Europrotų“ 2014 m. rudens sezonas
 

Vėlyvaisiais Viduramžiais kartu su „raganomis“ buvo žudomos ir jų katės. Kokį didžiulį poveikį tie kačių žudymai turėjo visuomenei? Koks žinomas terminas, tinkamas apibūdinti ir Žemei, kilo iš graikiško žodžio, reiškiančio „klajoklis, klajoklė“? Kuo ypatingas yra „banzai-parašiutizmas“? Pasukti galvas ir atsakyti į šiuos bei kitus protų mūšių turnyro „Europrotai“ klausimus trečiadienio, lapkričio 5-osios vakarą Raseinių krašto istorijos muziejuje susirinko net dešimt komandų.

Plačiau
P1130482.JPG
Protmūšis „Ar tikrai pažįstate Raseinių kraštą?“ ir susitikimas su alpinistu Vladu Vitkausku
 

Turizmo informacijos centro organizuotas protmūšis „Ar tikrai pažįstate Raseinių kraštą?“ kvietė pasitikrinti žinias apie mūsų krašto istoriją, architektūrą, gamtos paminklus, garsius kraštiečius, muzikos atlikėjus.

Plačiau
DSC03543.JPG
Raseiniškiai ir miesto svečiai minėjo Pasaulinę turizmo dieną
 

Ekskursija „Pažinkime geriau Raseinių kraštą“ ir bardų koncertas Maironio tėviškėje Saulėtą rugsėjo 27-ąją, minint Pasaulinę turizmo dieną, Turizmo informacijos centras kvietė raseiniškius ir miesto svečius į nemokamą ekskursiją „Pažinkime geriau Raseinių kraštą“.

Plačiau
miesto svente.jpg
Turizmo informacijos centro fotoateljė šventės „Sveiks, svieteli margs“ svečiams dovanojo nuotraukose įamžintas akimirkas
 

Saulėtos šių metų rajoninės miesto šventės „Sveiks, svieteli margs“ akimirkas išsaugoti nuotraukose kvietė improvizuotas Raseinių krašto istorijos muziejaus (RKIM) struktūrinio padalinio – Turizmo informacijos centro (TIC) fotoateljė.

Plačiau
bėgam.jpg
Orientacinis žaidimas „Surask ir įmink“ moksleivius kvietė geriau pažinti Jūkainių geomorfologinį draustinį
 

Jūkainių geomorfologiniame draustinyje tvyrančią ramybę rugsėjo 12-ąją, penktadienį, persmelkė garsūs skubančių moksleivių žingsniai bei šūksniai. Tądien Jūkainių pažintinis – rekreacinis takas virto orientacinio žaidimo „Surask ir įmink“ trasa.

Plačiau